Przeprowadzka na wieś


Przeprowadzka na wieś

Przeprowadzka na wieś – coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z miasta na wieś. Najczęściej robią to osoby w wieku emerytalnym lub rodziny z dziećmi. Oczywiście te nowoczesne wioski są zupełnie inne od starych. Dziś częściej mówimy o nich jako o przedmieściach, gdzie powstają ogromne osiedla domów jednorodzinnych. Wyprowadzka z miasta nie jest łatwa. Spakowanie wszystkich rzeczy, pozostawienie sąsiadów i wygodne życie w mieszkaniu nie jest łatwe. Ale my chcemy mieszkać we własnym domu z dużym ogrodem.

Zbudować dom czy kupić gotowy dom?

Oczywiście przed wyjazdem na wieś trzeba najpierw kupić lub wybudować dom. Obie opcje mają zalety i wady. Decydując się na zakup domu najczęściej wybieramy osiedla, a deweloperzy budują nawet kilkadziesiąt identycznych budynków w nawet hutongach. Oczywiście nie każdemu się to podoba. Wszyscy musimy się wyróżniać, a jednocześnie, bez względu na to, gdzie spojrzymy, wszystko wygląda tak samo. Poza tym deweloperzy często budują domy na małych działkach, więc jeśli chcemy mieć większy ogród, to zdecydowanie nie jest to rozwiązanie dla nas. Z drugiej strony mamy istniejący dom i nie musimy się o nic martwić. Nie odpowiadamy za zatrudnioną ekipę budowlaną ani za wykonane prace.

Budowa domu pozwala zaoszczędzić sporo środków finansowych. Dzięki ekonomicznemu podejściu do budowy na każdym etapie udało nam się zaoszczędzić sporo pieniędzy, co oczywiście oznaczało spędzanie każdej wolnej chwili na budowie. W tym celu należy również zarezerwować wszystkie dni świąteczne i wolne. Przyznajmy, że nie wszyscy znają się na architekturze, więc trudno nam nawet nadzorować pracowników bez specjalistycznej wiedzy. Potem pojawiają się problemy z montażem lub krzywe ściany, dlatego warto się nad tym zastanowić przy budowie lub kupnie domu na początku. W przypadku architektury otrzymujemy przestrzeń, która idealnie nam odpowiada, więc jest to częsty wybór. Jednocześnie mamy do dyspozycji duży ogród, który jest naszą strefą wypoczynku.

Na wsi wszystko się zmieniło

Skoro mowa o przeprowadzce, okazuje się, że sporo pakujemy do mieszkania. Jednak po przywiezieniu go do domu okazało się, że o wiele łatwiej jest ustawić go na większej przestrzeni. Sprawi, że będziemy bardziej przestronni i przytulni. Poza miastem cieszymy się spokojem, który czeka na nas na wsi. Zapominamy jednak, że tracimy też pewne udogodnienia. Zwykle na przedmieściach mamy do dyspozycji tylko jeden sklep, podczas gdy w miastach mamy łatwy dostęp do różnych supermarketów. Na wsi nie mamy pod ręką lekarzy ani fryzjerów i kosmetyczek. Musimy zawozić nasze dzieci do i ze szkoły. Często okazuje się, że spoczywa na nas większa odpowiedzialność.

Jest też problem z komunikacją. Jeśli mieszkamy w modnym miejscu z wieloma dzielnicami mieszkaniowymi, musimy zdawać sobie sprawę, że wjazd do miasta rano zajmie nam dużo czasu. Do stania w korkach trzeba się przyzwyczaić. Wiele osób mieszkających w miastach korzysta wyłącznie z komunikacji miejskiej, dlatego przed przeprowadzką musimy sprawdzić nasze połączenia z naszym miastem. Jeśli nie są świetne, będziemy musieli rozważyć zakup drugiego samochodu, abyśmy mogli swobodnie się poruszać. Często pierwsze miesiące życia na wsi wymagają od nas opracowania nowej logistyki. Jednak gdy już złapiemy rytm i minie pierwszy szok, doceniamy spokój, ciszę i powolne tempo życia. Szczególnie po pracy w korporacji doceniliśmy możliwość spędzenia miłego popołudnia w ogrodzie.

Życie w zgodzie z naturą

Przeprowadzka na wieś
Przeprowadzka na wieś

Wiele osób decyduje się na przeprowadzkę na wieś, aby rozpocząć bardziej ekologiczne życie. Życie w mieście może być przytłaczające nie tylko tempem życia, ale także hałasem i poziomem zanieczyszczeń. Wybierając wioskę, zazwyczaj decydujemy się na uprawę własnych upraw. Chcemy uprawiać warzywa i owoce w naszym przydomowym ogródku. Jakość naszej żywności sprawia, że ​​chętniej sami ją produkujemy. To nie jest trudne, a to świetna aktywność dla całej rodziny. Dla czteroosobowej rodziny nie musimy mieć ogromnego ogrodu, wystarczy niewielka działka, aby wyhodować nasze ulubione warzywa i owoce, które lubimy jeść najbardziej. Przy pierwszych zbiorach doceniamy ich smak. Na wsi łatwiej dostrzec zmiany pór roku i żyć z nimi w zgodzie.

Okres letni i wiosenny podczas mieszkania we własnym domu najczęściej spędza się na świeżym powietrzu. Nie ma problemu z ustawieniem basenu, aby ochłodzić się w upalny dzień. Wieczorami można grillować i spędzać długie noce na patio. W miastach często musimy chodzić pieszo, przez co często brakuje nam świeżego powietrza. Całymi dniami siedzimy w klimatyzowanych pomieszczeniach, co prowadzi do notorycznych bólów głowy. Dzieci, które lubią bawić się na świeżym powietrzu, również pokochają życie na wsi. Mogą spędzać całe dnie na zewnątrz, wymyślając od czasu do czasu nowe gry. Dla wielu przeprowadzka na wieś to wspaniały nowy etap w życiu.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański