Czym jest stylizacja paznokci?


Czym jest stylizacja paznokci?

Czym jest stylizacja paznokci? Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. Potrafią zrobić dobre pierwsze wrażenie, dodać pewności siebie i poprawić nastrój. Nic dziwnego, że salony stylizacji paznokci stały się dość powszechnym elementem miejskiego krajobrazu. Wiele sklepów z akcesoriami do paznokci fascynuje kolorowymi lakierami i błyszczącymi zdobieniami. Czym jest stylizacja paznokci i jakie są jej rodzaje? Czy można to zrobić samemu, czy lepiej zostawić to profesjonalistom?

Czym jest stylizacja paznokci?

Pod pojęciem stylizacji paznokci najczęściej kryje się seria zabiegów z zakresu pielęgnacji i zdobienia paznokci. Takie zabiegi mogą obejmować usuwanie skórek i kształtowanie płytki paznokcia (na przykład poprzez przycięcie lub opiłowanie). Ale to nie wszystko. Stylizacja obejmuje nie tylko kosmetyki do naturalnych paznokci (takie jak polerowanie płytek), ale także przedłużanie ich żelem UV lub akrylem, a także malowanie ich lakierem.

Do stylizacji używa się lakierów mieszanych i zwykłych, barwionych i bezbarwnych. Ponadto paznokcie można również ozdobić malując wzory na paznokciach i wklejając elementy ozdobne, takie jak małe kryształki. Można je zeszlifować lub dodatkowo polerować specjalnym piaskiem. Istnieje wiele możliwości. Każda dama może więc wybrać typ, który najlepiej pasuje do jej stylu życia i preferencji.

Zdobienie paznokci – pielęgnacja przede wszystkim

Kompleksowa kuracja powinna być podstawą każdego manicure. Ważne jest, aby odpowiednio usunąć wystające skórki, wyprofilować deskę odpowiednim pilnikiem i wygładzić powierzchnię.

Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie dłoni i paznokci. W każdej hurtowni kosmetyków do paznokci bez problemu dostaniesz specjalne produkty pielęgnacyjne w postaci kremów, balsamów czy skoncentrowanych serum. Serum z pędzelkiem ułatwia rozprowadzenie preparatu na płytce paznokcia i skórkach wokół niej. Korzystny wpływ na stan paznokci mają również suplementy witaminowe w postaci lakierów. Dzięki regularnej pielęgnacji paznokcie stają się mocniejsze, nie łamią się i są lepiej zdobione.

Przedłużanie paznokci żelem UV

Co zrobić, jeśli mimo regularnej pielęgnacji paznokcie nie są wystarczająco mocne? A co jeśli nie chcą urosnąć do takiej długości, o jakiej marzymy? W takim przypadku można je przedłużyć.

Czym jest stylizacja paznokci?
Czym jest stylizacja paznokci?

Do wyboru jest wiele metod, z których najpopularniejsze to przyklejanie na paznokcie akrylowe oraz przedłużanie płytki paznokcia żelem hybrydowym do przedłużania paznokci. To drugie podejście stało się ostatnio szczególnie popularne. Wymieszany żel nakłada się na naturalną płytkę paznokcia zabezpieczoną specjalnym podkładem (bazą), utwardzanym pod wpływem lamp ultrafioletowych, co inicjuje polimeryzację żelu.

Paznokciom przedłużanym w ten sposób można nadać dowolny kształt. Nowe listki żelowe są trwałe i odporne na pękanie, dając wrażenie pięknych, zdrowych paznokci. Paznokcie żelowe są często bazą do stylizacji mieszanych lakierów, chociaż żele mieszane są również dostępne w wersjach kolorowych, które nie wymagają malowania.

Jaki lakier do paznokci wybrać?

Do niedawna wybór lakieru opierał się na kolorze lub rodzaju połysku. Dostępne w przezroczystych i kolorowych farbach, pastelowych lub jasnych kolorach, z metalicznym połyskiem lub eleganckim matowym wykończeniem. Jednak powierzchnie pokryte zwykłymi lakierami nie są zbyt trwałe, a cały proces stylizacji trzeba powtórzyć już po kilku dniach.

Lakiery hybrydowe polimerowe nie zawierają w swoim składzie rozpuszczalników, dzięki czemu są trwalsze od zwykłych lakierów. Wysoki poziom pigmentacji pozwala uzyskać bardzo soczyste, żywe kolory. Również efekt takiego manicure utrzymuje się około 3 tygodni. Lakier hybrydowy wymaga jednak użycia specjalnej bazy UV oraz warstwy ochronnej tzw. Dodatkowo utwardzanie lakieru jest wyzwalane przez promieniowanie lamp UV. Trzeba też pamiętać o specjalnych procedurach usuwania takich lakierów. Prawidłowo wykonany manicure lakierem mieszanym nie uszkodzi naturalnego paznokcia, a jego trwałość pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. W końcu wizyt w salonie stylizacji może być znacznie mniej!

Manicure japoński – minimalistyczny styl dla wymagających

Manicure japoński to idealne rozwiązanie dla kobiet, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą nosić długich, kolorowych paznokci. To pielęgnacja połączona z minimalistyczną stylizacją. Aby wykonać taki manicure, stylistka usuwa skórki, nawilża paznokcie w specjalnej kąpieli, a następnie poleruje płytkę paznokcia specjalnymi kamieniami. Paznokcie wyglądają na bardzo zadbane i zdrowe. Manicure japoński uzupełniamy często jedynie delikatnymi lakierami bezbarwnymi lub nude, często wzbogaconymi kompleksami witaminowymi.

Czy stylizację paznokci można wykonać w domu? Oczywiście wymagane są podstawowe umiejętności manualne, przynajmniej jeśli chodzi o zdobienie płytki paznokcia. Jednak każda kobieta z pewnością potrafi o siebie zadbać. Produkty do paznokci są dostępne w aptekach i aptekach. Możesz samodzielnie ozdobić piękne, zdrowe i zadbane paznokcie lub zdać się na doświadczenie stylistki.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański