Polisa OCP – czy warto?


Polisa OCP – czy warto?

Polisa OCP https://www.fullpolisa.pl/ocp-przewoznika/ – czy warto? Każdy, kto zajmuje się transportem towarów — w kraju lub za granicą — wie, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. W końcu na drodze mogą zdarzyć się bardzo różne rzeczy i niestety nie zawsze jesteśmy w stanie je przewidzieć. Kiedy nie są przewidziane, trudniej im zapobiegać. Wypadki są nie tylko irytacją, dramatem i traumą, ale mogą również wiązać się z ogromnymi kosztami.

Samo opóźnienie w dostawie jest stratą, a towar ma swoją wartość. Dlatego warto kupić OCP swojego operatora i cieszyć się spokojem, oczywiście nie tracąc przy tym czujności. Możemy odzyskać pieniądze utracone z powodu siły wyższej, ale czas stracony z powodu tych wszystkich problemów, komplikacji i formalności nie zostanie nam zwrócony.

Polityka OCP przewoźnika gwarantuje, że usługa świadczona przez przewoźnika jest bezpieczna. Już nie tylko sama usługa, czyli przewóz z miejsca na miejsce, ale także sam ładunek, pojazd i kierowca – tak, to wszystko dzięki ubezpieczeniu jest bezpieczniejsze. Oznacza to, że w przypadku niewykonania lub zaniedbania usługi transportowej strona przegrywająca otrzyma odszkodowanie w celu zrekompensowania tych strat. Ważne jest, aby każda przesyłka była odnotowana w umowie, inaczej żadna polisa nie pomoże. Umowy muszą być na piśmie. Wszystko to jest zapisane w ustawie, którą można znaleźć w Internecie. Wymagania, warunki i opcje dozwolone w umowie – Powinieneś wiedzieć o nich jak najwięcej, zanim zaczniesz szukać najlepszej opcji dla siebie i swojej firmy.

Polisa OCP – czy warto?
Polisa OCP – czy warto?

Warto wspomnieć, że zakup OCP przewoźnika niesie ze sobą ogromne korzyści zarówno dla firmy spedycyjnej, jak i dla klienta. W przypadku nieszczęścia, takiego jak brak ładunku przez kierowcę lub przewrócenie się ciężarówki, firma ubezpieczeniowa zrekompensuje klientowi stratę https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ac-samochodu-ciezarowego-i-dostawczego/. Dzięki temu przewoźnik unika tej wątpliwej zabawy i nie musi udowadniać sytuacji siły wyższej i innych trudnych do udowodnienia rzeczy. Zapłacona kwota może iść w tysiące złotych lub nawet euro, więc nie warto ryzykować.

Z drugiej strony klient nie musi walczyć o swoje pieniądze, nie musi nikogo pozywać i nie musi czekać, aż przytłoczony katastrofą przewoźnik uzbiera wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów straty. Firma ubezpieczeniowa szybko przelała pieniądze i sprawa została zamknięta. To miłe i proste, ale, co dziwne, nie każdy przewoźnik kupuje tę niesamowitą politykę. Oczywiście są to wysokie koszty, ale bezpieczeństwo i poczucie braku odpowiedzialności za wypadki jest tego warte.

Przed czym dokładnie chroni nas OCP operatora?

Zwykle jest to ustalane indywidualnie pomiędzy stronami umowy, ale niektóre przykłady takich zdarzeń można zaliczyć jako standard. Są to na przykład kradzieże. Kiedy kierowca ciężarówki śpi lub robi zakupy, jego ładunek może zostać skradziony, nawet jeśli pojazd jest odpowiednio zabezpieczony. Pomysłowość złodzieja nie zna granic. Inną sytuacją, która prowadzi do strat dla klienta jest sytuacja, gdy np. jego towar zostanie uszkodzony lub całkowicie zniszczony w wyniku wypadku komunikacyjnego. To bardzo ważny punkt, ponieważ wypadki zawsze będą się zdarzać na drodze, w końcu towary są transportowane po drodze.

Opóźnione dostawy mogą również skutkować stratami. Na przykład, gdy klient chce coś z tego wyprodukować, a ten przedmiot został już zamówiony przez jego klienta. Jeśli dostawa surowców się opóźnia, opóźnia się również produkcja, więc producent ponosi koszty związane z niemożnością wyprodukowania produktu w terminie. Na szczęście OCP przewoźnika pokryje również te koszty.

Dlaczego wysyłka jest opóźniona? Winne mogą być na przykład awarie pojazdów lub przeszkody na drodze, takie jak korki lub protesty pracowników w związku z budową wiaduktu. Wtedy nie ma wyjścia, czas płynie, straty rosną, ta nieprzyjemna sytuacja tylko polisa może oszczędzić wielu kłopotów. Nie oznacza to jednak, że płacimy za polisę i nie musimy się o nic martwić. W większości przypadków środki zostaną wypłacone tylko wtedy, gdy zostanie stwierdzone, że przewoźnik przyłożył najwyższą wagę do bezpieczeństwa transportu i że podczas transportu towarów nie zostały naruszone żadne zasady BHP. Nieprzestrzeganie tych przepisów może skutkować niewypłaceniem odszkodowania.

Jest to logiczne i wydaje się słuszne, ale niektóre firmy rzekomo dopuszczają do wypadków z winy spedytora lub kierowcy, a nawet wtedy wypłacają środki na pokrycie strat związanych z tym błędem. Jak wszyscy wiemy, każda firma ubezpieczeniowa chce przyciągnąć jak najwięcej klientów i dołożyć wszelkich starań, aby przyciągnąć najlepszego OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/. Dlatego przed podjęciem decyzji o konkretnej polisie należy sprawdzić, czy nie ma korzystniejszej polisy. Natychmiast po podpisaniu umowy przewoźnik zwiększa swoją wartość jako solidny zarządca, którego firma jest profesjonalna i dba o swoich klientów, ich pieniądze oraz powierzony przewoźnikowi ładunek. Prędzej czy później taka dbałość zostanie zauważona i doceniona, co zaowocuje dużym, zadowolonym i stałym napływem nowych klientów.