Jaką biżuterię wybrać w prezencie?


Jaką biżuterię wybrać w prezencie?

Już niedługo Walentynki – święto zakochanych. Przyszło do Polski z zachodu i świetnie się zadomowiło. Jaką biżuterię wybrać w prezencie? 14 lutego zakochani obdarowują się prezentami, chodzą na randki, okazują sobie czułości oraz jedzą wymyślną kolację. Największy problem mają mężczyźni z kupowaniem odpowiednich prezentów. Jaką biżuterię wybrać w prezencie? Ich wybranki nie mogą przecież dostać co roku pluszowego misia, czy też kubka z napisem „I love you”. Musimy przyznać, że troszkę to „oklepane”. Może warto postawić na biżuterię? 

Problem z biżuterią

Decydując się na zakup biżuterii dla swojej kochanej, naradza się wiele innych problemów. Na pewno każdy z panów musi wybrać konkretną biżuterię. Najogólniejszy wybór to wybór pomiędzy biżuterią złotą, a biżuterią srebrną. Oczywiście złoto jest droższe od srebra. Jednak biżuteria srebrna także może być okazała oraz drogocenna. Wybór pomiędzy tymi dwoma metalami powinniśmy w pierwszej kolejności uzależnić od gustów swojej ukochanej. Każdy mężczyzna musi wiedzieć czy jego kobieta nosi biżuterię srebrną czy też złotą? W większości (szczególnie u młodych kobiet) sporą popularnością cieszy się biżuteria srebrna.

Kolczyki, pierścionek, a może łańcuszek?

Jaką biżuterię wybrać w prezencie?
Jaką biżuterię wybrać w prezencie?

No dobrze skoro już wiemy, że wybór padł na biżuterię srebrną, to zastanówmy się czym dokładnie chcemy obdarować swoją „drugą połówkę”? Mamy dosyć spory wybór. Możemy kupić kolczyki, pierścionek, łańcuszek czy też bransoletkę? Wszystko zależy od tego jaki rodzaj biżuterii dana kobieta lubi nosić.

Są kobiety, które wcale nie noszą na przykład kolczyków, ale za to uwielbiają pierścionki i liczne bransolety. Wybór tutaj jest już zależny od nas. Nie ma gorszej wpadki niżeli zakup ukochanej kolczyków, która nawet nie ma przedziurawionych uszu. To dopiero nazywa się wpadka.
Gdy już wybierzemy co konkretnie chcemy kupić, to powinniśmy przed wyjściem do sklepu ustalić sobie budżet. Co jak co, ale budżet jest bardzo ważny. Możemy kupić biżuterię srebrną za kilkadziesiąt złotych czy też za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tutaj także jest to kwestia indywidualna.

Gdzie kupować srebrną biżuterię?

Jeśli chodzi o zakup biżuterii srebrnej, to każdy mężczyzna powinien wiedzieć gdzie biżuterię zakupić? Możliwości jest bardzo wiele. Oczywiście najprościej jest pójść do stacjonarnego sklepu z biżuterią czy też po prostu do jubilera. W stacjonarnym punkcie zawsze możemy liczyć na miłą obsługę. Najczęściej w tego typu miejscach pracują kobiety, które chętnie pomogą każdemu mężczyźnie. Nie tylko doradza im co jest obecnie modne, a do tego zaproponują modne zestawy biżuterii, o której marzy każda kobieta. Oczywiście na samym początku wizyty w sklepie z biżuterią powinniśmy rozpocząć od ustalenia budżetu. Nie ma sensu, aby ekspedientka doradzała nam zakup biżuterii naprawdę drogiej, kiedy w naszym portfelu znajduje się jedyne 100 złotych. Jedynie stracimy czas, a i tak wrócimy z pustymi rękoma.

Poza stacjonarnym sklepie z biżuterią do wyboru mamy także sklepy internetowe oferujące biżuterię. Takowych znajdziemy całą masę. Powinniśmy jednak wiedzieć, że jakieś podejrzane aukcje w sieci czy też kupowanie biżuterii od osób fizycznych bez gwarancji nie powinno nas kompletnie interesować. Może to naprawdę źle się skończyć. W sieci raczej nikt nam nie pomaga w wyborze. Musimy być zdani wyłącznie na siebie. Co więcej także musimy mieć na uwadze, że na zdjęciach (na dobrych zdjęciach) zazwyczaj wszystko wygląda dużo lepiej, aniżeli w rzeczywistości. Co jak co, ale naprawdę chcielibyśmy uniknąć rozczarowania.

Oczywiście każda znana marka biżuterii ma swój sklep internetowy. Jednak interesujący nas pierścionek, łańcuszek czy też kolczyk możemy zobaczyć „na żywo” w sklepie stacjonarnym. Wydaje się to najrozsądniejsze rozwiązanie. W domu na spokojnie możemy sobie poszperać oraz wyszukać ciekawych propozycji, a w sklepie potwierdzić się w przekonaniu oraz zapłacić za zakupioną biżuterię.

Podsumowanie

Na pewno zakupu biżuterii srebrnej czy to na Walentynki czy też na żadną inną uroczystość nie powinniśmy kupować na ostatnią chwilę. Co jak co, ale gdy już nas „goni” czas, to najczęściej decyzje są podejmowane na szybko i niestety mamy do czynienia z nietrafionym prezentem. Na pewno jest to najgorszy z możliwych scenariuszy. Można także pomyśleć o wcześniejszym zakupie biżuterii oraz specjalnym grawerze. Na kobietach takie wyznania robią wrażenie. Można się pokusić o wygrawerowanie swojego imienia, daty ślubu, daty pierwszej randki czy też innego miłosnego wyznania. Oczywiście nie ma co liczyć na załatwienie grawera w momencie gdy kupujemy biżuterię na godzinę przed randką.

Dlatego właśnie należy kupić biżuterię przynajmniej na tydzień przed daną uroczystością. Wówczas możemy do biżuterii coś tematycznego dokupić czy też właśnie zlecić wykonanie wspomnianego grawera. Jak widzimy odpowiedź na pytanie – biżuteria srebrna czy złota – nie była odpowiedzią najtrudniejszą. Po drodze jak widzimy czeka masa pytań. Najcenniejszy jest jednak efekt końcowy, a więc zadowolenie partnerki oraz uśmiech na jej twarzy.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański