Bez wysiłku wyremontuj swoją łazienkę


Bez wysiłku wyremontuj swoją łazienkę

Bez wysiłku wyremontuj swoją łazienkę  – czasami wynajmujemy lub kupujemy mieszkanie z wadliwymi łazienkami, nasze finanse nie pozwalają nam na wściekłe remonty, albo nie chcemy inwestować w nasze mieszkanie, a pogodzenie się z właścicielem nie wchodzi w grę. i wtedy?

Wtedy możesz spróbować małego remontu zamiast dużego. Oczywiście wychodzimy z założenia, że ​​łazienka jest w stanie „użytkowym” i wymaga czegoś więcej niż kosmetycznej zmiany, czyli remontu łazienki bez większego wysiłku.

Niech ściana będzie naszym punktem wyjścia. Większość łazienek, w tym nasza modelowa, ma na ścianach płytki. Co jeśli są brzydkie, przebarwione lub po prostu nie przypadną nam do gustu. W tym drugim przypadku nadal się męczysz, ale dlaczego? Po prostu idź do dobrego marketu budowlanego. Tutaj dwie możliwości otwierają nam drzwi.

Pierwszym z nich jest zakup farby do płytek i po prostu zmiana ich koloru, a drugim zakup płytek/mozaiek, które można położyć na istniejące płytki, które mocuje się taśmą klejem ściennym. O ile nie mamy umiejętności artystycznych, malowanie jest oczywiście opcją tańszą, ale też mniej kreatywną. Koszt tej farby wzrasta z około 60-70 zł. Płytkę należy odkurzyć, wyczyścić, odtłuścić, usunąć wszystkie naklejki i pozostawić do wyschnięcia przed malowaniem. Malujemy wałkami lub pędzlami.

W przypadku płytki na płytce to trochę więcej pracy, ale zdecydowanie czystsze niż przybijanie starych płytek, wygładzanie ścian i wszystko inne. Ceny „plastrów” tej mozaiki zaczynają się od ponad 30 zł i mierzą około 30 x 30 cm. Tutaj również powierzchnia powinna być odpowiednio przygotowana, czyli oczyszczona, odtłuszczona i wysuszona. Następnie za pomocą kleju do glazury montujemy naszą mozaikę. Po wyschnięciu układania przestrzenie między płytkami mozaiki można zszyć ze sobą. To już koniec naszej pracy ze ścianą. To idzie szybko, prawda? Nawet nie narobiliśmy bałaganu.

Bez wysiłku wyremontuj swoją łazienkę
Bez wysiłku wyremontuj swoją łazienkę

Jednak łazienki to nie tylko ściany. Nadal mamy wannę/prysznic, umywalkę, meble (jeśli są) i toaletę, jeśli nie zostały wydzielone jako osobne pomieszczenie.
Brodziki mogą być zwapnione i matowe. Plamy z wanny możemy usunąć roztworem amoniaku i nadtlenku wodoru (w stosunku 2:1), nałożyć go na plamę, a po około 30 minutach dokładnie spłukać. Możesz użyć octu, aby usunąć kamienie z rogów lub zakamarków akumulatora i samego akumulatora. Skompresuj tam, gdzie ułożyły się kamienie i pozostaw na 20 do 30 minut. Następnie wytrzyj obszar, spłucz i osusz. Oczywiście do tych czynności można skorzystać z gotowych preparatów sklepowych, ale nie jest to ani ekologiczne, ani tanie. Jeśli jednak nasza wanna wygląda nie do odparcia, jeśli jest to wanna emaliowana, możemy spróbować piaskowania i malowania, ale tutaj potrzebne jest trochę doświadczenia, ponieważ łatwo o zły ruch, który wpływa na cały nasz projekt. zastąpić W przypadku całej wanny inną opcją jest zakup wkładki do wanny, która nazywa się wanną w wannie. Do starej wanny żeliwnej kupiliśmy wkładkę akrylową, która była nieco mniejsza niż nasza wanna. Proces nie jest zbyt trzeźwy, ponieważ tylko część odpływu jest odcinana, aby wszystko pasowało. Reszta jest wykonywana standardowo, gdzie ściana stykająca się z wanną należy zabezpieczyć silikonem.

remonty
remonty

Umywalka w razie potrzeby traktowana jest tak samo jak wanna. Jeśli chcemy odnowić meble łazienkowe, istnieją dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup farby do mebli i przemalowanie lub zakup okleiny według własnych upodobań. Pierwsza opcja, podobnie jak płytki, daje nam jednolite kolory i tekstury, natomiast druga opcja daje nam możliwość wymyślnych wzorów (a pierwsza opcja, jeśli jesteśmy uzdolnieni artystycznie). W obu przypadkach możemy wymienić uchwyt w szafce. Jeśli mebel nie posiada odpowiednio profesjonalnej okleiny, wadą drugiej opcji (czyli okleiny) może być to, że odpadnie pod wpływem wody i pary.

Toaleta w kontekście deski sedesowej jest miejscem kluczowym. Łatwo znaleźć kamień, w którym rozwijają się bakterie. Kamienie pojawiają się nie tylko tam, gdzie jest woda, ale także pod załamaniami na górnej krawędzi muszli klozetowej. Tutaj też możemy mieć do czynienia z octem. Wylej go do toalety i pozostaw na godzinę. Jeśli skala jest duża, ocet można trochę podgrzać, ale nie za dużo, aby toaleta nie pękała z powodu różnicy temperatur. Użyj szczoteczki do toalety, aby usunąć kamienie z krawędzi, a jeśli jest zbyt twarde, nałóż na godzinę ocet.

Mniej niż gruntowny remont, w wysiłku i oszczędności, zakończyliśmy renowację. Teraz mamy tylko kosmetyki w postaci dodatków, które lubimy.