Jak kupować biżuterię w lombardzie


Jak kupować biżuterię w lombardzie

Jak kupować biżuterię w lombardzie? Czy w lombardzie warto kupować biżuterię? Jeśli tak, to na co zwracać uwagę? Lombardy udzielają pożyczek zabezpieczonych biżuterią, a zabezpieczenia nieodebrane wystawiane są na sprzedaż. W lombardach ceny biżuterii są niższe nawet o 70 procent w stosunku do tych w sklepach jubilerskich. Z czego wynikają takie korzystne ceny? Lombard nie robi zbyt dużych marż za markę oraz za pracę jubilera. Kupując biżuterię, oceniają jedynie wagę, próbę oraz wkład kamieni szlachetnych. Dopiero w drugiej kolejności samą markę. Dlatego właśnie fabryczne produkty w lombardzie możemy kupić po znacznie zaniżonej cenie. O czym należy pamiętać, kupując biżuterię w lombardzie?

Złota biżuteria w lombardzie

Kupowanie biżuterii w takim miejscu jak lombard zachwyci na pewno koneserów bardzo rzadkiej biżuterii, poza tym takowe zakupy są zawsze znacznie bardziej opłacalne. Lombardy mają znacznie więcej zalet niż sklepy jubilerskie. Nowoczesne produkty, które są produkowane masowo, są krótkotrwałe oraz lekkie. W lombardach możemy zakupić biżuterię o znacznie lepszej jakości.

Sklepy prezentują nam dwie, czy też trzy kolekcje biżuterii, które się zmieniają nie częściej niż jeden raz w sezonie. W lombardzie możemy znaleźć w zasadzie wyjątkowy produkt. Może to być niezwykła biżuteria vintage, markowe dodatki z kolekcji limitowanych, kolczyki od prywatnych jubilerów, pierścionki oraz wiele, wiele innych. Nowa biżuteria pojawia się znacznie częściej w lombardach niż w sklepach. Oczywiście musimy nieco się przyłożyć, aby “upolować” produkty nietypowe. Efekt będzie bardzo opłacalny. Uzupełnimy swoją kolekcję biżuterię.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu biżuterii w lombardzie?

Wiele osób obawia się zakupu biżuterii w lombardzie. Czy słusznie? Raczej nie. Transakcja będzie w pełni bezpieczna, gdy zwrócimy uwagę na znaczące szczegóły. Jest kilka aspektów, które są istotne, aby dokonać bezpiecznego, a na dodatek opłacalnego zakupu.

lombard warszawa tarchominPierwsza kwestia to autentyczność biżuterii. Aby kupić wysokiej jakości biżuterię, to musimy przede wszystkim wybrać odpowiedni lombard. Skontaktujmy się z lombardami sieci, które na rynku już działają przynajmniej kilka lat. Takie organizacje cenią swoją reputację, a do tego zatrudniają prawdziwych rzeczoznawców. Przyjmując biżuterię, specjaliści przeprowadzają nie tylko dokładną ocenę samej próbki złota, ale także autentyczności kamieni szlachetnych. Biżuteria badana jest przy użyciu bardzo nowoczesnej technologii, a więc próbki, jak i przedmioty o niskiej jakości raczej nie trafiają do sprzedaży. 

Kolejnym ważnym aspektem są także dokumenty. Po ocenie profesjonalnej każdy produkt otrzymuje metkę oraz także metkę z ceną z wyborem opisów produktu. Mowa o wszystkich kamieniach, próbce oraz wadze. Możemy także spojrzeć na cechę, aby się upewnić czy jest ona rzeczywiście zgodna z informacją znajdującą się na etykiecie.

Kolejne ważne aspekty

To jeszcze nie koniec. Na co jeszcze przy zakupie biżuterii koniecznie musimy zwrócić uwagę? Jest to wygląd. Produkty z różnymi wadami oraz awariami są z reguły kupowane przez fabryki biżuterii do przetopu, a na okna dobrych lombardów trafia jedynie biżuteria w stanie doskonałym. Klienci przekazują często do lombardu swoje nowe pierścionki, czy też kolczyki jeszcze posiadające metki.

Biżuteria zawsze powinna być poddawana tak zwanemu przygotowaniu przedsprzedażowemu. Co to oznacza? Oznacza to, że jest ona czyszczona ultradźwiękami i w razie wystąpienia potrzeby jest ona polerowana. W efekcie metal oraz kamienie uzyskują czystość nieskazitelna, oraz piękno. Jeśli się wstydzimy, że produkt z lombardu był noszony przed tobą, to warto pomyśleć o tym, że fabryki wytwarzają bardzo często nową biżuterię ze starych przetopionych pierścionków i innych elementów biżuterii. Polerowanie oraz czyszczenie biżuterii ją na pewno odnawia, a także topi. Nie powinien być to dla nas żaden problem. 

Oczywiście nie bez znaczenia jest dla nas cena. Koszt biżuterii w lombardach jest niesamowicie korzystny, ale jeśli widzimy, że cena za gram jest niższa od kosztu metalu, to należy byś ostrożnym. Najpewniej jest to po prostu podróbka, czy też biżuteria mająca znaczącą wadę. Aby móc kupić biżuterię, która jest bardziej opłacalna, to powinniśmy podążać za kursem złota. Wynika to z tego, że ceny w lombardach kształtują się zgodnie z danymi na Londyńskiej Giełdzie Metali Szlachetnych. Razem ze spadkiem kursu złota biżuteria kosztować będzie mniej.

Na sam koniec wspomnijmy także o opcji zwrotu. Od razu musimy wspomnieć o tym, że nie wszystkie lombardy dają nam taką możliwość. W co po niektórych klient zwrócić może, czy też wymienić produkt o wysokiej jakości w ciągu dziesięciu dni. W innych zaś biżuterię możemy jedynie zwrócić, gdy się ona okaże biżuterią o bardzo złej jakości. Przykładem może być kamień, który z niej wypadł. Koniecznie sprawdźmy wszelkie zasady zwrotów. 

Lombard jest nie tylko okazją do szybkiego zdobycia pieniędzy, ale także wręcz genialny sposób na zakup rzeczywiście taniej biżuterii. Dzięki powyższym poradom kupimy biżuterię bardzo dobrej jakości w lombardzie.